.::. موسیقی ایرانی.::.

دانلود آهنگ؛عكس؛بيوگرافي اساتید موسيقي ايراني،جدید ترین اخبار موسیقی سنتی؛اخبار كنسرت ها و ...

                 

بیوگرافی:

سید حسام الدین سراج

در سال 1337 در شهر اصفهان در خانواده ای صاحب ذوق دیده به جهان گشود. بزرگترین مشوق وی در تحصیل علم و هنر مرحوم پدرش بود . ایشان بر علوم قدیمه و ادبیات احاطه داشت و از صدای خوش آهنگی برخوردار بود و با اساتید ادب و هنر نظیر استاد جلال الدین همائی , استاد تاج اصفهانی , استاد حسن کسائی و ..... حشر و نشر داشت , به همین جهت فضائی مستعد برای تربیت فرزندانش فراهم آورده بود. در چنین محیطی جوانه های عشق و علاقه به شعر و موسیقی در جان و دل وی شکوفا شد .

سراج موسیقی را با آموختن تنبک از سیزده سالگی آغاز کرده , سپس سنتور را در اصفهان نزد استاد ساغری آموخته و برای تکمیل آن از اساتیدی چون فرامرز پایور , رضا شفیعیان و پشنگ کامکار بهره جسته است . در زمینه آواز از محضر مرحوم استاد محمود کریمی و استاد محمدرضا شجریان استفاده کرده است . در حال حاضر هم به اغتنام فرصت از محضر ایشان اساتید موسیقی و تحقیق در شیوه قدما بهره می برد. شاگردی و تعلم را بالاترین توفیق زندگی خود می داند و به همین لحاظ به موازات آموزش موسیقی تحصلات خود را در رشته معماری و شهر سازی در دانشگاه شهید بهشتی ادامه داده و موفق به اخذ فوق لیسانس معماری شده است .

در برخی از آثار که باصدای او شنیده ایم مانند (باغ ارغوان , شرح فراق , بی نشان , آئینه رو , نرگس مست , ماه نو و ..... ) آهنگسازی را نیز به عهده داشته است .

تحقیقاتی در باب زیبائی شناسی هنر و معماری و تطبیقث وجوه اشتراک هنرها دارد که بصورت رساله نهائی دانشگاهی ارائه شده و بعضا" به صورت مقاله در مجلات فرهنگی , هنری به چاپ رسیده است .

آثار موسیقی که تاکنون از او منتشر شده است عبارتند از :
نینوا , باغ ارغوان , وصل مستان , شمس الضحی , یاد یار , آفاق عشق ( خسرو شیرین , لیلی مجنون ) , طریقت عشق , شرح فراق , آئینه رو , دل آرا , بی نشان , نگاه آسمانی , نرگس مست , بوی بهشت , شهر آشنائی , رویای وصل , وداع , عشق و مستی , نازنین یار , ماه نو و آئینه و آه و .......

تا کنون کنسرت های موسیقی موفقی در کشورهای فرانسه , انگلستان , سوئیس , هلند , آلمان , یونان , اسپانیا , چین , ترکیه , کره , کانادا , آمریکا , و روسیه داشته است .

در فرازی از یکی از مصاحبه های هنری چنین اظهار میدارد : من خود را شاگرد کوچک مدارج نخستین آستان هنر می دانم و امیدوارم تا آخر عمر خاک پای اساتید عارف و عاشق این دیار سرمه چشم من باشد.

 

سراج

 

برخی از آلبوم ها : بوی بهشت - نینوا – دل آرا – شرح فراق - طریقت عشق – باغ ارغوان – بی نشان – شمس الضحی – و...  


دانلود آلبوم شمس الضحی با صدای حسام الدین سراج(قسمت اول)

دانلود آلبوم شمس الضحی با صدای حسام الدین سراج(قسمت دوم)


آهنگ نازنین یار که بسیار زیباست دانلود از ایـــنــــجـــــا

آهنگساز:مجتبي صادقي      شعر : ساعد باقري

این هم ادامه ی بیو گرافی از ایـــنــــجــــادانلود آلبوم شمس الضحی با صدای حسام الدین سراج- دانلود آلبوم شمس الضحی حسام الدین سراج- دانلود آلبوم حسام الدین سراج- حسام الدین سراج- دانلود آلبوم شمس الضحی- آلبوم شمس الضحی با صدای حسام الدین سراج- دانلود آلبوم شمس الضحی از حسام الدین سراج- دانلود آلبوم شمس الضحی با صدای سراج- دانلود رایگان آلبوم شمس الضحی با صدای حسام الدین سراج- دانلود با کیفیت آلبوم شمس الضحی با صدای حسام الدین سراج- دانلود آلبوم های حسام الدین سراج- دانلود آرشیو آلبوم حسام الدین سراج- دانلود آلبوم های قدیمی حسام الدین سراج- دانلود آلبوم قدیمی از حسام الدین سراج- دانلود آلبوم از حسام الدین سراج- دانلود رایگان آلبوم های قدیمی حسام الدین سراج- دانلود آهنگ های قدیمی حسام الدین سراج- دانلود موسیقی های قدیمی حسام الدین سراج- سراج- آلبوم های قدیمی حسام الدین سراج- دانلود موسیقی از حسام الدین سراج- دانلود کنسرت از حسام الدین سراج- دانلود آهنگ از حسام الدین سراج- دانلود آلبوم- دانلود آهنگ- دانلود اهنگ- دانلود موزیک- دانلود ترانه- دانلود موسیقی-

نگاشته در ۸۶/۰۱/۱۴ساعت 19:11 به قلم دل آوا| |

Design By : Night Melody